Respublika fan olimpiadasining 1-bosqich g‘oliblarining II-bosqich uchun tayyorgarlik jarayonlari.

19.04.2018, 15:16 Institut yangiliklari, Yangiliklar 355

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 20-apreldagi “Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-2909-son, 2017-yil 27-iyuldagi “Oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda”gi 3151-son Qarorlari talablaridan kelib chiqqan holda  talabalarning mutaxassislik va umumkasbiy fanlari bo‘yicha o‘z qobiliyatlarini namoyon etish va rivojlantirish, iste’dodlarini ro‘yobga chiqarishga keng imkoniyatlar yaratish maqsadida tashkillashtirilayotgan oliy ta’lim muassasalari talabalari respublika  fan olimpiadalarida ishtirok etishlari rejalashtirldi va institut raxbari tomonidan imkoniyatlar yaratildi.

Talabalar Respublika fan olimpiadasining 1-bosqich g‘oliblarini II-bosqichda qatnashish uchun ma’sul kafedralarda maqsadli shug‘ullanish yo‘lga qo‘yildi va grafig jadvali shakillantirildi.

Jadval

Talabaning F.I.SH.  Fakul.  kurs,  guruh Tug‘ilgan yili Millati To‘p-lagan bali Fan

Rahbar

Test materiallari x.z. bilan tashishish Adabiyotlar x.z.bilan shugullanish Muddat
1 Toshpo‘latova Go‘zal Surat qizi

Sanoat farmatsiya 1-kurs 1/1-gurux

1999-yil o‘zbek 92

ball

Ingliz tili Abdullayeva A.E.

katta o‘qituvchisi

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
2 Dedaxonov Elmurodjon Mahmudjon o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti biotexnologiya yo‘nalishi  1-kurs 2/1-gurux

1998-yil o‘zbek 87.5 ball Matematika

Abduraxmonov B.A.

katta o‘qituvchi

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
3 Saidov Saida’zam Saidamir o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti 1-kurs 6/2-gurux

1998-yil o‘zbek 91

ball

Rus tili

Osmonova M.S

katta o‘qituvchisi

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
4 Egamberdiyeva Maftuna Xamidjon qizi

Farmatsiya fakulteti 5-kurs 3/1-gurux

1991-yil o‘zbek 90

ball

D.Abduraximova

katta o‘qituvchi

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
5 Sindarov Nodirbek O‘ktam o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti biotexnologiya yo‘nalishi 2-kurs 1/1-gurux

1996-yil o‘zbek 88.5 ball Amaliy mexanika

X.SH.Ilxomov

dotsent

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
6 Xasanov Umarbek Rasuljon o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti biotexnologiya yo‘nalishi 2-kurs 1/1-gurux

1997-yil o‘zbek 89

ball

Fizika

Z.B.Tursunova

katta o‘qituvchi

 

muntazam

 

 

muntazam

 

 

10-aprel 10-may

 

 

7 Ma’murov Marat Jo‘rabek o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti 2-kurs 6/1-gurux

1998-yil o‘zbek 85

ball

Kimyo

X.R.To‘xtayev

dotsent

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
8 Jabborov Abdulaziz Abdulla o‘g‘li

Sanoat farmatsiya fakulteti metrologiya yo‘nalishi 3-kurs 1/2-gurux

1996-yil o‘zbek 90 ball Mikrobiologiya

Z.R. Fayzullayeva

dotsent

muntazam muntazam 10-aprel 10-may
9 Yorqulov Jasur Akmal o‘g‘li

Farmatsiya fakulteti 4-kurs 5/2-gurux

1995-yil o‘zbek 86 ball Farmakologiya

R.X.Sultonova

katta o‘qituvchi

muntazam muntazam 10-aprel 10-may

   Iqtidorli talabalar bilan ishlash

         bo‘lim boshlig‘i dots.G.Yu.Malikova