Institutda “Yosh kitobxonlar” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.

23.05.2017, 11:43 Institut yangiliklari, Yangiliklar 194

O‘zbekiston “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Vasiylik Kengashining 2017 yil 26 apreldagi 70-sonli majlisi bayoni bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasida 2017 yilda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishga qaratilgan qo‘shimcha chora-tadbirlar Dasturi”ning 46-bandida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash va institut talabalari o‘rtasida kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ‘ib etish, kitobga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirish va rag‘batlantirish hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2017 yil 16 maydagi 310-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash  maqsadida, institutda 2017 yil 12 may kuni 297-sonli buyruq ishlab chiqildi va imzolandi. Buyruqqa muvofiq, “Yosh kitobxonlar” ko‘rik-tanlovining institut bosqichi joriy yil 22 mayda Nizom talablariga muvofiq o‘tkazildi va quyidagi talabalar g‘olib deb topildi:

O‘rin tartibi Talabalar F.I.SH. Ta’lim yo‘nalishi
“Kitob tafakkur xazinasi” maqolalar yo‘nalishi bo‘yicha:
1-o‘rin Pazliddinov Abdulvohid Vahobjon o‘g‘li Sanoat farmatsiyasi fakulteti 3 kurs 6/2 guruh talabasi
2-o‘rin Melieva Dilafruz Ibrohim qizi Sanoat farmatsiyasi fakulteti  3 kurs 1/2 guruh talabasi
3-o‘rin Nuriddinov Sadriddin Fazliddin o‘g‘li Sanoat farmatsiyasi fakulteti

Biotexnologiya yo‘nalishi

3 kurs 1/2 guruh talabasi

“Eng faol badiiy asarlar targ‘ibotchisi” yo‘nalishi bo‘yicha:
1-o‘rin Fazliev Sunnatullo Aloyiddinovich Farmatsiya fakulteti

3 kurs 6/1 guruh talabasi

2-o‘rin Abduraimova Arofat Uchqunovna Sanoat farmatsiyasi fakulteti

Biotexnologiya yo‘nalishi

1 kurs 1/1 guruh talabasi

3-o‘rin Nasirova Dilafruz

Gapiurovna

Farmatsiya fakulteti

1 kurs 6/1 guruh talabasi

“YOsh ijodkor talaba” yo‘nalishi bo‘yicha:
1-o‘rin To‘raeva Sadoqat Solijon qizi Farmatsiya fakulteti kasbiy ta’lim yo‘nalishi

3 kurs 2/1 guruh talabasi

2-o‘rin Tolipov Sunnatilla

Rustam o‘g‘li

Sanoat farmatsiyasi fakulteti  3 kurs 6/1 guruh talabasi
3-o‘rin Zamonova Soliha Zafar qizi Sanoat farmatsiyasi fakulteti

Biotexnologiya yo‘nalishi

1 kurs 1/2 guruh talabasi

“Asarlardan yaralgan sahna asarlari” yo‘nalishi bo‘yicha:
1-o‘rin Jalilova Umida Asqarali qizi Sanoat farmatsiyasi fakulteti Metrologiya yo‘nalishi 1 kurs 1/2 guruh talabasi
“Asarlardan yaralgan navolar” yo‘nalishi bo‘yicha:
1-o‘rin Po‘latov Rustam Mamirjonovich Farmatsiya fakulteti

3 kurs 1/1 guruh talabasi

2-o‘rin Abdurashidova Fotimaxon Mirsaidjon qizi Farmatsiya fakulteti

2 kurs 5/1 guruh talabasi

3-o‘rin Nuritdinov SHarofiddin Jaloliddin o‘g‘li Sanoat farmatsiyasi fakulteti 3 kurs 6/2 guruh talabasi