2018-yil 11-12 may kuni Toshkent Farmatsevtika institutida “Farmakologiya” (umumkasbiy) Talabalar Respublika fan olimpiadasi II-bosqichining o‘tkazildi.

15.05.2018, 11:44 Institut yangiliklari, Yangiliklar 499

Fan olimpiadasida 9 ta institut talabalari va ularning rahbarlari ishtirok etishdi.

1   Yorqulov Jasur Akmal o‘g‘li – Toshfarmi

2   Xamidov Abdulaxad Abdisattor o‘g‘li- ADTI

3   Jumaboyev Tulkin Shokir o‘g‘li – BDTI

4   Fayziyev Azamat Adilboy o‘g‘li- SamMI

5   Alimova Shaxnoza Elxanovna- ToshPTI

6   Payziyeva Dilrux Sunnatillo qizi- TMA Toshkent

7   Joldasbayev  Amir Kuanishbay o‘g‘li- ToshPTI Nukus

8   Ismailov Anvarbek Ulug‘bek o‘g‘li – Urganch TTA

9   Abdujapparova Naziraxon Erikli qizi- TTA Fargona filialidan qatnashishdi.

Fan olimpiadasi 4 ta bosqichdan iborat bo‘lib, quyidagi shartlar asosida o‘tkazildi:

  1. Farmakologiyadan yozma ravishda savollarga javob berish 30 daqiqa– 100 ball.
  2. Farmakologiyadan berilgan savollarga og‘zaki ravishda javob berish. 20 daqiqa davomida– 100 ball.
  3. Farmakologiyadan test savollariga javob yozish 50 ta savoldan iborat test topshirig‘ini 50 daqiqa davomida kompyuterda bajarish. – 100 ball.
  4. Farmakologiya buyicha tajribaviy-ijodiy ishni bajarish. Bajarish uchun 15 daqiqa -100 ball.

Bu shartlar bajarilib bo‘lgach, natijalar e’lon qilindi.

     

     

    

2018yil farmakologiya (umumkasbiy) fanidan talabalar Respublika 2bosqich fan olimpiadasida ishtirok etgan talabalar va ular qayd etgan natijalar

T/r Talaba F.I.SH. Turlar bo‘yicha to‘plangan ballari Jami

To‘pla

gan ball

Egallagan o‘rni
1tur 2tur 3tur 4tur
1 Yorqulov Jasur Akmal o‘g‘li – Toshfarmi 78 92 92 100 362 2
2 Xamidov Abdulaxad Abdisattor o‘g‘li- ADTI 95 91 68 71,2 325 6
3 Jumaboyev Tulkin Shokir o‘g‘li – BDTI 30 76 84 92 282 8
4 Fayziev Azamat Adilboy o‘g‘li- SamMI 80 93 74 95 342 5
5 Alimova Shaxnoza Elxanovna- SamPI 65 75 70 95 305 7
6 Payziyeva Dilrux Sunnatillo qizi- TMA Toshkent 97 92 88 91 368 1
7 Joldasbayev  Amir Kuanishbay o‘g‘li- ToshPTI Nukus 96 83 78 91 348 3
8 Ismailov Anvarbek Ulug‘bek o‘g‘li – Urganch TTA 100 69 80 96 345 4
9 Abdujapparova Naziraxon Erikli qizi- TTA Fargona 15 74,2 48 73 210,2 9

Jadvaldan ko‘rinib turibdiki, 9 ta oliy ta’lim muassasalaridan kelgan talabalar o‘zaro aqliy bahsga kirishishdi va yakunda 3 ta g‘olib nomi ma’lum bo‘ldi.

1- o‘rin egasi TTA 3-kurs davolash ishi yo‘nalishi talabasi Payziyeva D.

Faxrli 2- o‘rin egasi Toshkent farmatsevtika instituti 4-kurs klinik farmatsiya yo‘nalishi talabasi Yorqulov J.

Faxrli 3- o‘rin egasi  TTA Nukus 3-kurs  davolash ishi yo‘nalishi talabasi Joldasbayev  Amir Kuanishbay ug‘li egalladi.

Faxrli 1, 2, 3- o‘rinlar bilan birgalikda quyidagi nominatsiyalar belgilandi: “Eng faol ishtirokchilar” nominatsiyalari bo‘yicha ishtirokchilar oliy ta’lim muassasasi jamoasi tomonidan taqdirlandilar.

Quyidagi 6 ta nominatsiya bo‘yicha talabalarga sertifikatlar berildi va mukofotlandilar:

  1. Eng faol tadqiqotchi-Ismailov Anvarbek ulug‘bek o‘g‘li
  2. Eng istiqbolli farmakolog- Alimova Shaxnoza Elxanovna
  3. Eng faol shogird- Hamidov Abdulaxad Abdusator o‘g‘li
  4. Eng yaxshi innovatsion g‘oya- Jumaboyev To‘lqin Shokir o‘g‘li
  5. Eng yaxshi ijodiy yondoshuv- Abdujapparova Naziraxon Erkinli qizi
  6. Eng zukko ishtirokchi- Fayziyev Azamat Abdulboy o‘g‘li